نمایش نوار ابزار

تقدیر معاون اول رئیس جمهور و وزیر علوم از رئیس انجمن مهندسی سازه ایران

در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از انجمن های برتر کشور تقدیر شد. در این مراسم معاون اول رئیس جمهور ارتقای سطح تفاهم، مشارکت سیاسی و گفتگوی ملی را یکی از نیاز‌های ضروری کشور در مقطع فعلی دانست

و گفت: جامعه باید به سمت وحدت و مشارکت حرکت کند و در مقطع فعلی حل مسائل داخلی از هر مسأله دیگر مهم‌تر و واجب‌تر است.دکتر اسحاق جهانگیری شامگاه سه شنبه سی ام بهمن ۹۷ در ششمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور که در دانشگاه خاتم برگزار شد، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب و دستورالعمل های موجود در این بیانیه اظهار داشت: بار اصلی تحقق منویات مقام معظم رهبری بخصوص در بخش توسعه علم و فناوری بردوش دانشگاهیان، انجمن های علمی و مراکز علمی و پژوهشی کشور قرار دارد. معاون اول رئیس جمهور افزود: وقتی در کشور درباره مسائل بنیادی به درک مشترک برسیم و درباره راهکارها نیز به اجماع برسیم، احتمال حل مسائل بسیار بیشتر از زمانی خواهد بود که هم درباره مسائل و هم در خصوص راهکارها اختلاف نظر وجود داشته باشد. معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: در شرایطی که محدودیت ها، سردرگمی و یأس بیشتر می شود، اگر جامعه به درجه ای از عقلانیت برسد که به جای یأس و سردرگمی به سمت اجماع و تفاهم حرکت کند، زمینه حل مسائل و مشکلات فراهم می شود. معاون اول رئیس جمهور در ادامه افزایش ظرفیت ملی را مهمترین ضرورت برای حل مسائل کشور و سرعت بخشیدن به توسعه ملی ارزیابی کرد و گفت: ما در مقطعی هستیم که نخبگان، صاحبنظران، اندیشمندان و گروه های مرجع کشور که مردم به حرف آنها توجه و اعتماد دارند، باید نیازهای اصلی کشور را در اولویت قرار دهند. دکتر جهانگیری یکی از اولویت های کشور را ترمیم و بالا بردن سرمایه اجتماعی برشمرد و تصریح کرد: اعتماد همگانی و امید به آینده باید در کشور افزایش پیدا کند چرا که این موارد نیازهای اصلی کشور برای برون رفت از مشکلات پیش رو است ؛ البته همین نقطه کانونی تمرکز دشمن نیز هست. آنها می خواهند کاری کنند تا مردم نسبت به آینده مأیوس باشند و اعتماد متقابل میان جامعه و حکومت دچار آسیب جدی شود. دکتر جهانگیری ارتقای سطح استقلال و اقتدار ملی کشور را یکی دیگر از اولویت ها در مواجهه با مسائل جهانی و منطقه ای عنوان کرد و اظهار داشت: نخبگان و دانشگاهیان باید به این بیندیشند که چگونه باید در برابر چنین مسائلی، مواجهه عاقلانه و عالمانه ای داشته باشیم تا بتوانیم اقتدار و استقلال کشور را عزتمندانه حفظ کنیم.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چالش ها و ساختارهای معیوب اقتصاد کشور نظیر اتکا به نفت، دولتی بودن، تورم، مسأله بودجه دولت و نقدینگی افزود: این مسائل در بیانیه گام دوم انقلاب رهبری نیز مورد تأکید قرار گرفته و باید برای حل این مسائل با کمک نخبگان کشور گام برداریم. دکتر جهانگیری توسعه علمی را پیش نیاز توسعه ملی دانست و با تأکید بر اینکه بدون توسعه علمی نمی توان به توسعه پایدار دست یافت، تصریح کرد: بار اصلی توسعه علمی بر دوش مراکز علمی، دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، پارک های علم و فناوری و نهادهای واسط یعنی انجمن های علمی است.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر این که ظرفیت های گسترده ای در انجمن های علمی کشور وجود دارد گفت: دولت دست خود را به سوی همه دلسوزان کشورو به خصوص جامعه علمی و نخبگان دراز می کند و از آن استمداد می طلبد تا بتوانیم با سربلندی از مشکلات عبور کنیم. در این مراسم با حضور معاون اول رئیس جمهور از انجمن های علمی برگزیده در رشته های مختلف علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم انسانی، کشاورزی و فناوری تقدیر شد. دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در ابتدای این مراسم با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر طراحی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و نگاه آینده نگرانه ۵۰ ساله گفت: بدون نگاه کارشناسانه و توجه به علم و فناوری قادر نخواهیم بود به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.در این مراسم از انجمن مهندسی سازه ایران بعنوان رتبه دوم در بین انجمن های علمی کشور و در حال رشد تقدیر و لوح سپاس از سوی معاون اول رییس جمهور به آقای دکتر غلامرضا هوائی بعنوان رییس انجمن مهندسی سازه ایران اهداء گردید. روابط عمومی انجمن مهندسی سازه ایران ضمن سپاس به درگاه الهی، کسب این موفقیت عظیم را به عموم جامعه مهندسی و اعضای محترم انجمن و همه پژوهشگران و مهندسانی که با انجمن همکاری و زمینه کسب این موفقیت را ایجاد نموده و همچنین از تلاش های صادقانه همه همکاران محترم انجمن تقدیر و سپاسگزاری می نماید.